کد خبر : 2927
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۹

رئیس دادگستری خوزستان:

با قاطعیت و در کوتاه‌ترین زمان با اخلال‌گران در نظم، آرامش و آسایش عمومی برخورد می‌شود

با قاطعیت و در کوتاه‌ترین زمان با اخلال‌گران در نظم، آرامش و آسایش عمومی برخورد می‌شود
دهقانی بیان کرد: باید با افرادی که مرتکب شرارت و اقدامات خلاف شرع می‌شوند و جان و مال و ناموس مردم را مورد تهدید و تعدی قرار می‌دهند، در مراحل مختلف رسیدگی و اجرای احکام، قاطعانه برخورد شود تا انتظاری که مردم از دستگاه قضایی دارند، برآورده شود.
به گزارش موج زاگرس، علی دهقانی رییس دادگستری خوزستان امروز در سفر به دزفول و نشست با قضات این شهرستان اظهار کرد: همه دستگاه‌های متولی وظیفه دارند با عمل به تکالیف خود و تعامل با یکدیگر زمینه بهبود شرایط اقتصادی جامعه را فراهم کنند.

رییس دادگستری خوزستان با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی با قاطعیت و در کوتاه‌ترین زمان با اخلال‌گران در نظم، آرامش و آسایش عمومی برخورد می‌کند، گفت: اولین انتظار مردم از مسوولان و قوای سه گانه، تحقق شعار سال در حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری مشروع است که مستقیما با معیشت مردم ارتباط دارد.

وی بر ضرورت تلاش مسوولان بر حفظ استمرار امنیت همه جانبه در ابعاد روانی، اجتماعی، اقتصادی، سرمایه‌گذاری تاکیدکرد و گفت: با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه از سوی همه مسوولان، دستگاه قضائی نیز با قاطعیت و در کوتاه‌ترین زمان با اخلال‌گران در نظم، آرامش و آسایش عمومی برخورد می‌کند.

دهقانی بیان کرد: باید با افرادی که مرتکب شرارت و اقدامات خلاف شرع می‌شوند و جان و مال و ناموس مردم را مورد تهدید و تعدی قرار می‌دهند، در مراحل مختلف رسیدگی و اجرای احکام، قاطعانه برخورد شود تا انتظاری که مردم از دستگاه قضایی دارند، برآورده شود.

وی با قدردانی از اجرای حکم قصاص قاتل شهید دالمن که در مبارزه با اشرار به شهادت رسید، گفت: در کنار تدابیر و اقدامات پیشگیرانه، اجرای قاطعانه برخی احکام نیز موجب رضایت خاطر مردم و هراس دشمنان داخلی و خارجی و مرتکبین اعمال خلاف قانون می‌شود.

رییس دادگستری خوزستان با اشاره به ضرورت برخوردهای قهرآمیز با اشرار گفت: دشمن با تمام قدرت سعی دارد امنیت روانی مردم را خدشه‌دار کند اما اقدامات بجا، رسیدگی‌های سریع و قاطع و برخوردهای متناسب، موجب برهم زدن نقشه‌های آنان می‌شود.

دهقانی گفت: بنیان کار در دادگستری‌های سراسر کشور بر اساس برنامه‌های ابلاغی از سوی قوه قضائیه است که اهداف مشخصی دارد و باید به‌عنوان محور امور قرار گرفته و با زمان‌بندی و برنامه‌ریزی مناسب، محقق شود.

وی بر ضرورت تسریع همراه با دقت در رسیدگی به پرونده‌های قضایی، اتقان آرای صادره، تسریع در رسیدگی به پرونده‌های مهم، بایگانی مکانیزه پرونده‌ها، استفاده از جایگزین‌های قضایی مانتد داوری و میانجی‌گری، توجه به امر پیشگیری و صلح و سازی، بهره‌مندی از تسهیلات قضایی در جهت ساماندهی جمعیت کیفری و استفاده از سامانه‌های الکترونیکی به‌ویژه دادرسی و ابلاغ الکترونیک، تاکید کرد.

دهقانی به مسوولان قضایی این شهرستان گفت: رفتار کریمانه همراه با حفظ حرمت و شخصیت مراجعه‌کنندگان، رعایت اصول اخلاقی مرتبط با خدمت‌گداری در نظام جمهوری اسلامی، رعایت نظم و انضباط اداری و رعایت فرهنگ سازمانی باید سرلوحه کار قرار گیرد و این امر جز با نظارت دقیق و هدایت صحیح و نیز تذکر و توجه فردی محقق نخواهد شد.

وی از زحمات اعضای شوراهای حل اختلاف در رسیدگی به پرونده‌ها و استفاده از ظرفیت مصلحین و معتمدان و اعضای ستاد صبر در ایجاد سازش میان طرفین دعوا قدردانی کرد و داشت: هر دعوایی که به مصالحه ختم شود، اقدامی در جهت پیشگیری از اختلافات و دعاوی دیگر است و این فرهنگ پسندیده با تلاش شما عزیزان گسترش می‌یابد.

رییس دادگستری خوزستان با حضور در شهرستان دزفول از دادگستری، دادسرا و شورای حل اختلاف این شهرستان بازدید کرد و ضمن سرکشی به شعب، با تعدادی از مراجعه‌کنندگان دیدار و به درخواست آنان رسیدگی کرد.

وی در ادامه از ندامتگاه شهرستان دزفول بازدید و ضمن گفتگو با تعدادی از مددجویان، به درخواست آنان رسیدگی و دستورات مقتضی را صادر کرد.

پایان پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.